Piorunująca inauguracja Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy

Pomarańczowi zwyciężyli w pierwszym meczu sezonu w Betclic I lidze. Zapewnili sobie wygraną 3:0 z Wartą Poznań w drugiej połowie. Po komplet punktów sięgnęli w sobotę również piłkarze Chrobrego Głogów i Górnika Łęczna.

Pierwsza połowa meczu podopiecznych Marcina Brosza ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy była jeszcze bezbramkowa. Po zmianie stron na najważniejszego piłkarza spotkania wyrósł Andrzej Trubeha, który zdobył dwa gole. Artem Putiwcew ustalił wynik na 3:0 już w rywalizacji jedenastu na dziesięciu, ponieważ w 81. minucie dobrze znany w województwie małopolskim Tomasz Wojcinowicz z Warty zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Bruk-Bet, dzięki wysokiej wygranej, jest na prowadzeniu w tabeli po piątkowych i sobotnich meczach Betclic I ligi.

Dopiero w doliczonym czasie beniaminek Pogoń Siedlce zdobył gola w pierwszym meczu po powrocie na zaplecze PKO Ekstraklasy. Było już jednak za późno na zapunktowanie, ponieważ wcześniej Chrobry Głogów przeprowadził dwa skuteczne ataki. Drużyna z województwa dolnośląskiego zwyciężyła 2:1 dzięki strzałom Sebastiana Boneckiego i Szymona Bartlewicza.

Bramka w dodatkowych minutach padła również na stadionie innego beniaminka. Tym razem była to bramka decydująca o zdobyciu kompletu punktów. Była 95. minuta i Damian Warchoł wykonał skuteczną dobitkę strzału Branislava Spacila odbitego przez Mikołaja Smyłka. W ten sposób zapewnił Górnikowi Łęczna wygraną 1:0 ze Stalą Stalowa Wola.

1. kolejka Betclic I ligi:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0) 1:0 - Andrzej Trubeha 54' 2:0 - Andrzej Trubeha 66' 3:0 - Artem Putiwcew 90'

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (0:2) 0:1 - Sebastian Bonecki 15' 0:2 - Szymon Bartlewicz 45' 1:2 - Lukas Hrnciar 90'

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0) 0:1 - Damian Warchoł 90'

Tabela Betclic I ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"