Przełamanie w La Liga. Cztery kolejki czekali na wygraną

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / R. GARCIA / Na zdjęciu: radość Inigo Martineza po zdobyciu bramki
PAP/EPA / R. GARCIA / Na zdjęciu: radość Inigo Martineza po zdobyciu bramki

W La Liga rozpoczęła się 26. kolejka. Po raz pierwszy od połowy lutego mecz wygrał Athletic Bilbao, który pokonał beniaminka Real Valladolid 3:1.

Zawodnicy Athletiku po raz ostatni w La Liga wygrali 11 lutego, kiedy pokonali na wyjeździe Valencię 2:1. Później w lidze i Pucharze Króla drużyna walcząca o prawo gry w europejskich pucharach nie była w stanie sięgnąć po punkty.

Udało się po pięciu tygodniach. Piątkowy rywal, Real Valladolid walczy o utrzymanie w La Liga i nie był w stanie przeciwstawić się zdeterminowanym gościom.

Gracze z Bilbao prowadzenie objęli po dwóch kwadransach. Po przerwie podwyższyli prowadzenie. W 74. minucie, beniaminek na moment odżył zdobywając kontaktowego gola. W 78. minucie było po emocjach. Mikel Vesga wykorzystał rzut karny dla przyjezdnych, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Real Valladolid - Athletic Bilbao 1:3 (0:1) 0:1 - Martinez 30' 0:2 - Guruzeta 57' 1:2 - Larin 74' 1:3 - Vesga (k.) 78'