Sensacyjne potknięcie FC Barcelony. Zobacz tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Drużyna Roberta Lewandowskiego zaliczyła zupełnie niespodziewaną wpadkę w meczu z Almerią (0:1). Przewaga FC Barcelony nad Realem Madryt stopniała do siedmiu punktów.

W pierwszej połowie Robert Lewandowski i spółka bili głową w mur. Bramkarz Almerii zachował czyste konto, a drużynie ze stolicy Katalonii nie był w stanie pomóc nawet kapitan reprezentacji Polski, który nie otrzymywał zbyt wielu podań.

Walcząca o utrzymanie drużyna zaskoczyła faworytów w 24. minucie rywalizacji. Gospodarze przeprowadzili zespołową akcję, El Bilal Toure wbiegł w pole karne i znalazł drogę do siatki po asyście Luisa Suareza. Rezultat nie uległ zmianie w drugich 45 minutach.

Nie ulega wątpliwości, że to największa niespodzianka w 23. kolejce Primera Division. Choć FC Barcelona zgubiła punkty w spotkaniu wyjazdowym, to w dalszym ciągu przewodzi ligowej stawce.

Lider tabeli ma już tylko siedem oczek przewagi nad znajdującym się na drugim miejscu Realem Madryt. Warto przypomnieć, że "Królewscy" dzień wcześniej również stracili punkty - mecz derbowy z Atletico zakończył się remisem 1:1.

W strefie premiowanej grą w Lidze Mistrzów znajdują się też Real Sociedad oraz Atletico. Czerwoną latarnią ligi pozostaje Elche CF.