Zobacz tabelę La Liga po wpadce Realu Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SERGIO PEREZ / Na zdjęciu: Rodrygo
PAP/EPA / SERGIO PEREZ / Na zdjęciu: Rodrygo

Pasjonująco zapowiada się walka o mistrzostwo Hiszpanii. Po 12. kolejce FC Barcelona traci już tylko punkt do prowadzącego Realu Madryt.

Podopieczni Xaviego żegnają się z Ligą Mistrzów i mogą już w pełni skupić się na krajowych rozgrywkach. W sobotnim meczu na Estadio Mestalla Valencia CF postawiła się FC Barcelonie.

Do ostatnich sekund ważył się losy spotkania. W doliczonym czasie gry przebudził się Robert Lewandowski. Polski napastnik dopadł do piłki po asyście Raphinhi i skierował ją do siatki. FC Barcelona wskoczyła na fotel lidera po zwycięstwie 1:0 i czekała na odpowiedź Realu Madryt.

Dzień później "Królewscy" podejmowali Gironę. Aktualni mistrzowie Hiszpanii objęli prowadzenie dopiero w 70. minucie rywalizacji, kiedy Vinicius Junior sfinalizował zespołową akcję. Radość kibiców Realu nie trwała długo, bo po 10 minutach Christian Stuani wykorzystał rzut karny. W samej końcówce arbiter nie uznał trafienia Rodrygo.

Zawodnicy Carlo Ancelottiego musieli zadowolić się remisem przed własną publicznością. Po 12. kolejce do jednego punktu stopniała przewaga Realu nad FC Barceloną w tabeli Primera Division. "Blaugrana" pozostaje w grze o mistrzowski tytuł.