Żelazna obrona górą w Fortuna I lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Patryk Szwedzik
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Patryk Szwedzik

Bezbramkowe starcie w Katowicach na zakończenie kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy. GKS zremisował ze Stalą Rzeszów. Chrobry Głogów zdobył w poniedziałek komplet punktów.

Tylko 12 goli straconych w 15 meczach sprawia, że obrona GKS-u Katowice jest statystycznie najlepsza w lidze. Z kolei Stal Rzeszów ma jedną z najbardziej bramkostrzelnych ofensyw, ponieważ zdobyła już 27 bramek. W tym starciu "żywiołów" lepsi okazali się gracze broniący z Katowic.

W pierwszej połowie dobrą szansę na pokonanie Dawida Kudły miał Damian Michalik, ale przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem katowiczan. Po przerwie sędzia przyznał rzut karny Stali, ale zmienił decyzję po obejrzeniu powtórek. Były jeszcze uderzenia doświadczonych Andreji Prokicia oraz Patryka Małeckiego, ale wszystkie nieskuteczne.

We wcześniejszym meczu Chrobry Głogów zwyciężył 2:1 ze Skrą Częstochowa. Drużyna z województwa dolnośląskiego zrehabilitowała się za porażkę z drugoligową Pogonią Siedlce w Fortuna Pucharze Polski. Z kolei Skra mocno zahamowała i nie potrafi przerwać serii porażek.

Chrobry zapewnił sobie komplet punktów strzałami w pierwszej połowie. W 32. minucie Patryk Kusztal oddał uderzenie tuż przy słupku po płaskim dośrodkowaniu, a w 35. minucie jego imiennik Patryk Mucha podwoił prowadzenie niespodziewanym zagraniem za kołnierz Jakuba Bursztyna. Skra przycisnęła po przerwie i poprawiła wynik, ale było ją stać tylko na jednego gola na 1:2 Szymona Szymańskiego. To było za mało do zapunktowania.

15. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Stal Rzeszów 0:0

Skra Częstochowa - Chrobry Głogów 1:2 (0:2) 0:1 - Patryk Kusztal 32' 0:2 - Patryk Mucha 35' 1:2 - Szymon Szymański 73'