Bolesny ostatni cios dla zespołu Karola Linettego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Cottini / Na zdjęciu: Karol Linetty
Getty Images / Giuseppe Cottini / Na zdjęciu: Karol Linetty

Torino FC rozpoczęło sezon obiecująco, ale popada w przeciętność. Granata przegrała 0:1 w bezbarwnym meczu z US Sassuolo. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie.

Karol Linetty utrzymuje miejsce w podstawowym składzie Torino FC. Polak grał w środku pola z Sasą Lukiciem oraz Nikolą Vlasiciem. Rywalizował w tej strefie boiska między innymi z Maximem Lopezem.

Tempo rywalizacji było rwane i piłkarzom obu drużyn brakowało dokładności w atakach. Bardzo dobrą szansę na zdobycie prowadzenia dla Torino miał w pierwszej połowie Valentino Lazaro. Strzelił do bramki, dobijając uderzenie w słupek, jednak wynik nie zmienił się z powodu wcześniejszego spalonego.

Trener Ivan Jurić denerwował się niekorzystnym dla Torino przebiegiem meczu i został napomniany żółtą kartką za awanturowanie się na ławce. Szkoleniowiec próbował również działać i wprowadził na boisko Antonio Sanabrię, Olę Ainę oraz Pietro Pellegriego.

Praktycznie nie było szans na rozstrzygnięcie tego meczu. Liczne ataki kończyły się na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a bramkarze Vanja Milinković-Savić oraz Andrea Consigli nie musieli mierzyć się z niebezpiecznymi strzałami. W 84. minucie Linetty zaznaczył swój występ żółtą kartką za ratowanie się wślizgiem w nogi Kristiana Thorstvedta po złym opanowaniu piłki.

Decydujące uderzenie na 1:0 dla Sassuolo było w praktycznie ostatniej akcji meczu. Agustin Alvarez wyprzedził obrońców po dośrodkowaniu Rogerio i główkował w narożnik bramki Vanji Milinkovicia-Savicia. Bohater doliczonego czasu pojawił się na boisku jako zmiennik dopiero w 86. minucie.

Torino FC - US Sassuolo 0:1 (0:0) 0:1 - Agustin Alvarez 90'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji (78' David Zima), Alessandro Buongiorno, Wilfried Stephane Singo – Valentino Lazaro (58' Ola Aina), Sasa Lukić, Karol Linetty, Perr Schuurs - Demba Seck (58' Antonio Sanabria), Nikola Vlasić - Nemanja Radonjić (58' Pietro Pellegri)

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Kaan Ayhan, Gianmarco Ferrari, Rogerio - Davide Frattesi, Maxime Lopez, Luca D'Andrea (66' Emil Ceïde) - Armand Lauriente, Andrea Pinamonti (86' Agustin Alvarez), Abdou Harroui (66' Kristian Thorstvedt)

Żółte kartki: Buongiorno, Lazaro, Singo, Linette (Torino) oraz Lopez (Sassuolo)

Sędzia: Nicolo Baroni