Czterech Polaków w meczu Serie A. Doszło do zwrotu akcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Na zdjęciu: piłkarze Spezia Calcio
PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Na zdjęciu: piłkarze Spezia Calcio

Sytuacja Sampdorii w lidze włoskiej jest coraz trudniejsza. W derbach Ligurii przegrała 1:2 ze Spezią Calcio, choć jako pierwsza strzeliła gola. Bartłomiej Drągowski został pokonany pięknym uderzeniem, ale jego kompani odwrócili wynik.

Zgodnie z przewidywaniami w Spezii Calcio zagrali od początku Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca. Z kolei w jedenastce Sampdorii nie zabrakło miejsca dla Bartosza Bereszyńskiego. Przed rozpoczęciem spotkania będąca tuż nad strefą spadkową drużyna trzech Polaków miała o trzy punkty więcej niż przedostatnia w tabeli Sampdoria.

W pierwszej połowie derbów Ligurii doszło do wymiany mocnych ciosów. W 11. minucie Sampdoria zdobyła prowadzenie 1:0, a gola strzelił Abdelhamid Sabiri. Pomocnik Blucerchiatich pokonał Bartłomieja Drągowskiego rewelacyjnym uderzeniem za kołnierz zza linii pola karnego.

Sampdoria nacieszyła się prowadzeniem przez niespełna minutę. Rozdrażniona Spezia wykorzystała zbyt długie celebrowanie pięknego gola Abdelhamida Sabiriego i wcześnie doprowadziła do remisu 1:1.

W 72. minucie trener Spezii zdecydował się na ściągnięcie z boiska Arkadiusza Recy, a jego zmiennikiem był Petko Hristow. Niemal natychmiast po tej roszadzie M'Bala Nzola strzelił gola na 2:1. Pokonał on bezradnego Emila Audero z centrum pola karnego po przytomnym dograniu Emila Holma. To okazało się uderzenie na miarę kompletu punktów dla Spezii.

Spezia Calcio - UC Sampdoria 2:1 (1:1) 0:1 - Abdelhamid Sabiri 11' 1:1 - Jeison Murillo (sam.) 12' 2:1 - M'Bala Nzola 72'

Spezia: Bartłomiej Drągowski - Ethan Ampadu (87' Mikael Egill Ellertsson), Jakub Kiwior, Dimitrios Nikolaou - Emil Holm, Wiktor Kowałenko (71' Albin Ekdal), Mehdi Bourabia, Simone Bastoni (60' Kevin Agudelo), Arkadiusz Reca (72' Petko Hristow) - Mbala N'Zola, Emmanuel Gyasi (87' Mattia Caldara)

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Alex Ferrari (46' Omar Colley), Jeison Murillo, Tomasso Augello - Gonzalo Villar (61' Ronaldo Vieira) - Mehdi Leris (71' Manolo Gabbiadini), Tomas Rincon, Abdelhamid Sabiri, Filip Djuricić (82' Fabio Quagliarella) - Francesco Caputo (81' Valerio Verre)

Żółte kartki: Bastoni, Kowałenko, Ellertsson, Nzola (Spezia) oraz Ferrari, Villar, Leris, Djuricić (Sampdoria)

Sędzia: Simone Sozza