Były gwiazdor Legii nie daje o sobie zapomnieć. Dublet w Lidze Konferencji Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stephen McCarthy/Sportsfile / Na zdjęciu: Vadis Odjidja-Ofoe
Getty Images / Stephen McCarthy/Sportsfile / Na zdjęciu: Vadis Odjidja-Ofoe

Najważniejszym piłkarzem wygranego 3:0 meczu KAA Gent z Shamrock Rovers był Vadis Odjidja-Ofoe. W Lidze Konferencji Europy zwyciężali między innymi Slavia Praga oraz FC Basel.

Vadis Odjidja-Ofoe strzelił dwa gole dla KAA Gent w wygranym 3:0 meczu z Shamrock Rovers. Pierwszego po beznadziejnym wyprowadzeniu piłki przez zawodników z Irlandii, a drugiego perfekcyjnym kopnięciem w okienko z linii pola karnego. Belgijska drużyna rządziła na boisku i nie dopuszczała gości do głosu.

Świetna pierwsza połowa w starciu Slavii Praga z KF Ballkani. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale w obu przypadkach Slavia odpowiadała po zaledwie kilku minutach. Drużyna, która w eliminacjach wygrała z Rakowem Częstochowa, zdążyła jeszcze przed przerwą zdobyć gola na 3:2 strzałem Lukasa Masopusta i na tym stanęło.

Po drugi komplet punktów sięgnął FC Basel. Szwajcarska drużyna odniosła zwycięstwo 1:0 z Żalgirisem Wilno. Na dobranie się do bramki litewskiego zespołu potrzebowała ponad godziny, a przełomowe uderzenie oddał Andi Zeqiri.

2. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

GRUPA E:

Apollon Limassol - SK Dnipro-1 1:3 (0:3) 0:1 - Walentyn Rybczyński 11' 0:2 - Artem Dowbyk 26' 0:3 - Artem Dowbyk 45' 1:3 - Ioannis Pittas 58'

AZ Alkmaar - FC Vaduz 4:1 (1:1) 1:0 - Yusuf Barasi 19' 1:1 - Anthony Goelzer 21' 2:1 - Sam Beukema 81' 3:1 - Jukinari Sugawara 90' 4:1 - Mees De Wit 90'

Tabela grupy E:

1 AZ Alkmaar 650112:615
2 SK Dnipro-1 63129:710
3 Apollon Limassol 62135:77
4 FC Vaduz 60245:112

GRUPA F:

KAA Gent - Shamrock Rovers 3:0 (2:0) 1:0 - Hugo Cuypers 9' 2:0 - Vadis Odjidja-Ofoe 18' 3:0 - Vadis Odjidja-Ofoe 65'

Djurgardens IF - Molde FK 3:2 (0:1) 0:1 - David Datro Fofana (k.) 39' 1:1 - Amadou Doumbouya 50' 2:1 - Emmanuel Banda 58' 2:2 - Emil Breivik 77' 3:2 - Joel Asoro 90'

1 Djurgardens IF 651012:616
2 KAA Gent 622210:68
3 Molde FK 62139:107
4 Shamrock Rovers 60241:102

GRUPA G:

Slavia Praga - KF Ballkani 3:2 (3:2) 0:1 - Bledian Krasniqi 23' 1:1 - David Jurasek 26' 1:2 - Meriton Korenica 29' 2:2 - Peter Olayinka 35' 3:2 - Lukas Masopust 41'

GRUPA H:

Piunik Erywan - Slovan Bratysława 2:0 (2:0) 1:0 - Artak Dasjan 35' 2:0 - Yusuf Otubanjo 36'

Żalgiris Wilno - FC Basel 0:1 (0:0) 0:1 - Andi Zeqiri 62'