Alpejski PŚ: historyczny wyczyn amerykańskiej alpejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin

Mikaela Shiffrin odniosła zwycięstwo w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata 2018/2019 w kanadyjskim Lake Louise. Dla Amerykanki to pierwsza w karierze wygrana w tej konkurencji.

Zawodniczka z USA tylko na pierwszym punkcie pomiaru czasu traciła czas do najlepszych, jednak w dalszej części trasy nie miała sobie równych i mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w supergigancie. Tym samym 23-letnia Mikaela Shiffrin triumfując w niedzielnych zawodach, została pierwszą zawodniczką, która wygrała we wszystkich konkurencjach alpejskich zaliczanych do Pucharu Świata.

Na drugiej pozycji rywalizację ukończyła Ragnhild Mowinckel, tracąc 0,77 s. do Amerykanki. Dla Norweżki to piąte w karierze podium w zawodach tej rangi.

Trzecią pozycję w niedzielnych zawodach zajęła Viktoria Rebensburg, która przez pewien czas była liderką zmagań. Niemka po raz 41. mogła cieszyć się z miejsca w czołowej trójce.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

W najbliższy weekend zawodniczki rywalizować będą w supergigancie oraz slalomie równoległym w Sankt Moritz.