MŚ 2015: Jean-Baptiste Grange zwycięzcą slalomu, Marcel Hirscher bez medalu

Slalom mężczyzn był ostatnią konkurencją mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Po pierwszym przejeździe prowadził Marcel Hirscher. Drugą lokatę zajmował Aleksander Choroszyłow.

Ci zawodnicy nie stanęli jednak na podium. Aleksander Choroszyłow uplasował się na ósmym miejscu, a Marcel Hirscher nie ukończył drugiego przejazdu. Piąty po pierwszej odsłonie rywalizacji był Jean-Baptiste Grange. 30-letni Francuz uzyskał najlepszy czas drugiej rundy i awansował na najwyższy stopień podium. To dla niego trzeci medal mistrzostw świata w slalomie - wszystkich rywali pokonał również w 2011 roku, a w 2007 zajął trzecią lokatę.
[ad=rectangle]
Wszyscy medaliści uzyskali awans o cztery miejsca w porównaniu do wyników pierwszego przejazdu. Szósty na półmetku był bowiem Fritz Dopfer, a siódmy - inny reprezentant Niemiec Felix Neureuther.

Pierwszego przejazdu nie ukończyli między innymi Maciej Bydliński (jedyny reprezentant Polski) oraz Mario Matt (aktualny mistrz olimpijski).