92. MP w Bydgoszczy: złoty Małachowski ze świetnym wynikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images
Getty Images

Piotr Małachowski z drugim swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie, 68,10 metra, wygrał konkurs rzutu dyskiem mężczyzn podczas 92. mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy. Niespodziewanie dopiero trzeci był Robert Urbanek.

Na nieco ponad miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro kibice mogą być spokojni o formę Piotra Małachowskiego. Mistrz świata z Pekinu w Bydgoszczy zaprezentował więcej niż przyzwoitą dyspozycję. Zawodnik Śląska Wrocław rozpoczął konkurs od wyniku 64,89, a najlepszy rezultat uzyskał w piątym podejściu (68,10 metra). Odległość uzyskana przez Małachowskiego na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka jest drugą najlepszą w tym sezonie na świecie. Pierwsza pozycja także należy do polskiego dyskobola, który podczas mityngu w Warszawie (28 maja 2016 roku) rzucił 68 metrów i 15 centymetrów.

Niespodziewanie srebrnego medalu mistrzostw kraju nie zdobył Robert Urbanek. Trzeci zawodnik mistrzostw świata w Pekinie przed ostatnią kolejką zajmował drugie miejsce. W decydującej serii świetnym rzutem na 64 metry i 64 centymetry Bartłomiej Stój ustanowił nowy rekord życiowy, wywalczył srebrny krążek i wywalczył minimum na ME w Amsterdamie. Urbanek nie był już w stanie rzucić w niedzielę dalej od rywala i ostatecznie ukończył zmagania na trzecim miejscu.