EBLK. Ambitna młodzież postawiła się Pszczółce, niespodzianki jednak nie było

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Zuzanna Sklepowicz, Martyna Jasiulewicz

Najlepszy mecz na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet Marty Marcinkowskiej nie pomógł GTK Arce Gdynia wygrać pierwszego spotkania w sezonie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin triumfowała w Trójmieście 85:76.

27 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty zapisała w swoich statystykach Marta Marcinkowska, ale to nie pomogło. Ekipa Jeleny Skerovic mogła się jednak podobać.

Zaczęło się niejako zgodnie z oczekiwaniami, bo faworytki w pierwszej kwarcie prowadziły już różnicą 13 "oczek". Gdynianki ruszyły jednak w pogoń, a Marcinkowska przed przerwą miała już 16 punktów.

Przyjezdne miały więcej opcji w ataku - dobrze spisywała się Morgan Bertsch, a na obwodzie szalała Jennifer O’Neill - ta druga finalnie uzbierała 17 "oczek", 7 zbiórek i 6 asyst.

Mimo wszystko gdynianki osiem minut przed końcem przegrywały tylko 62:68. Wtedy zaliczyły jednak kluczową dla losów meczu serię sześciu "oczek" z rzędu i przewagi tej nie dały sobie już odebrać.

GTK przegrało fizycznością - zbiórkę lublinianki wygrały 46:31. Przyjezdne miały też 24 asysty przy 13 gdynianek. Gospodyniom nie pomogło dziesięć trafień z dystansu.

GTK Arka Gdynia - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)

GTK: Marta Marcinkowska 27, Julia Niemojewska 13, Alicja Żytkowska 12, Julia Bazan 8, Justyna Rudzka 7, Emily Kalenik 5, Kamila Borkowska 2, Agata Szmyrka 2, Aleksandra Teler 0.

AZS UMCS: Morgan Bertsch 20, Jennifer O'Neill 17, Ilaria Milazzo 16, Karolina Poboży 12, Elisabeth Pavel 10, Martina Fassina 5, Zuzanna Sklepowicz 3, Klaudia Niedźwiedzka 2, Emilia Kośla 0, Olga Trzeciak 0.