Łatwa przeprawa Znicza Basket Pruszków w Katowicach

Znicz Basket Pruszków rozegrał w sobotę najłatwiejszy wyjazdowy pojedynek w sezonie. W 21. kolejce I ligi koszykarze z Mazowsza pokonali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 88:61. Goście potwierdzili swoją wyższość w każdej z czterech części.

W środę Akademicy przez kilkanaście minut toczyli równorzędny bój w Krośnie z Miastem Szkła. Kilka dni później nie udało się powalczyć z piątym w tabeli Zniczem Basket Pruszków. Jeszcze na 2,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty goście prowadzili tylko 15:14. Później jednak podkręcili tempo i serią trafień trzypunktowych wypracowali bezpieczną przewagę.

Pierwszy pojedynek między tymi ekipami zakończył się wygraną zawodników z Pruszkowa 75:63. W ostatnią sobotę stycznia poszło im zdecydowanie łatwiej. Gospodarze mieli w swojej grze niezłe fragmenty. W drugiej kwarcie zmniejszyli stratę z 17 do 12 punktów. Później jednak przytrafiło im się 10 minut, które zupełnie pozbawiło beniaminka szans na zwycięstwo. AZS AWF Mickiewicz Romus zdobył w tym czasie siedem oczek a przeciwnik bezwzględnie wykorzystał ten fakt i prowadził 64:40. W ostatniej odsłonie koszykarze z Pruszkowa mogli sobie pozwolić na chwile rozluźnienia w defensywie, a i tak powiększyli przewagę.

Znicz Basket Pruszków wygrał 13. mecz w sezonie. Zespół, który na początku rozgrywek wypracował sobie wyśmienitą pozycję w tabeli dzięki serii domowych gier, pokazał w ostatnim tygodniu, że poradził sobie także na parkietach rywali. Wygrał dwa z trzech wyjazdowych meczów, a przy odrobinie szczęścia mógł także zwyciężyć w Warszawie z Legią. Świetną dyspozycję zaprezentował w sobotę Damian Janiak. Jego dorobek to 18 punktów, sześć asyst i pięć zbiórek. Filip Put dołożył 15 oczek i dziewięć zbiórek, a po 14 punktów rzucili Kamil Czosnowski oraz Damian Tokarski. Blisko double-double był Dawid Słupiński.

W szeregach gospodarzy, którzy doznali 16. porażki w I lidze trudno kogoś wyróżnić. Osiągnięcia Patryka Gospodarka to dziewięć punktów i siedem zbiórek. Kamil Nowak uzyskał najwięcej, bo 11 oczek. Zawiedli natomiast Mariusz Piotrkowski i Łukasz Szczypka.

Gospodarze oddali w sobotę o 11 rzutów więcej z gry. Nie osiągnęli tej przewagi w zbiórkach (31:45), lecz pomogło im 20 strat Znicza Basket. Goście zdecydowanie częściej byli faulowani i punktowali z linii rzutów wolnych. Byli także skuteczniejsi za linią 6,75 metra, wykorzystując 11/26 prób.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MKS Znicz Basket Pruszków 61:88 (17:26, 16:20, 7:18, 21:24)

AZS AWF Mickiewicz Romus: Nowak 11, Gospodarek 9, Kołakowski 6, Szczypka 6, Kujon 5, Migała 5, Wieczorek 5, Grzegorzewski 4, Kurdubski 4, Kolenda 3, Stawowski 2, Piotrkowski 1.

Znicz Basket: Janiak 18, Put 15, Czosnowski 14, Tokarski 14, Przyborowski 9, Słupiński 9, Kordalski 5, Stępkowski 3, Szwed 1, Cechniak 0.