Darius Maskoliunas: Życzę Stelmetowi zwycięstw

W pierwszym meczu sezonu 2013/2014, w którym stawką był Superpuchar Polski TBL, ekipa Stelmetu Zielona Góra przegrała z Treflem Sopot 71:76. Jak ocenił to spotkanie trener gości?

- Walczyć i wygrać w taki sposób z aktualnym mistrzem Polski to dla nas naprawdę powód do radości. Cieszymy się, że zdobyliśmy puchar - powiedział po wygranym mecz u Superpuchar Polski trener Trefla Sopot, Darius Maskoliunas.

Ekipa gości popełniała sporo błędów w II kwarcie meczu dzięki czemu zielonogórzanie zyskali po pierwszej połowie przewagę. Trener Trefla Sopot przyznał, iż miejscowi zawodnicy potrafili wykorzystać każdy błąd przeciwnika co było skutkiem takiej sytuacji. - Nie zdarzyło się nic takiego, że w drugiej kwarcie zaczęliśmy przegrywać to spotkanie. Graliśmy przeciwko zespołowi, który będzie rywalizował w Eurolidze. Przypominam, że jest to aktualny mistrz Polski, który posiada w swoim składzie bardzo dobrych zawodników. Oni doskonale potrafią grać w kosza. Gdy mieliśmy jakieś słabsze momenty podczas meczu, oni to szybko wykorzystywali - wyjaśnił.

Czy zdaniem trenera gości zespół Stelmetu stać na dobrą grę w Eurolidze? - Stelmet ma bardzo dobrych trenerów. Mają oni na pewno jeszcze wiele pracy nad zespołem jak widać. Jednak myślę, że zespół musi się jeszcze ustabilizować i wtedy znajdą klucz do zwycięstw. Ja im tego naprawdę życzę - zakończył.