Zagrają na igrzyskach w Paryżu. Polki nie dały im szans

PAP / Jakub Kaczmarczyk / Liliana Banaszak

Reprezentacja Polski koszykarek pokonała podczas towarzyskiego turnieju w Poznaniu Portoryko 74:55. Rywalki przygotowują się do olimpijskiego turnieju w Paryżu, który rozpocznie się już za dwa tygodnie.

Polki w udanym stylu powróciły - i to po 25 latach - do gry w Poznaniu. Co prawda to rywalki rozpoczęły lepiej, ale Biało-Czerwone szybko skorygowały grę, złapały rytm i ostatecznie mogły cieszyć się z okazałego triumfu.

- W pierwszej kwarcie Portoryko było lepsze, ale jak wiemy w dziesięć minut się meczu ani nie wygrywa, ani nie przegrywa. Ważne byśmy krok po kroku wypełniały nasze założenia i to się udawało, co może nas cieszyć - przyznała po spotkaniu Agnieszka Skobel, autorka dziewięciu punktów.

Portorykanki prowadziły w pierwszej kwarcie nawet 18:10. Wtedy z dystansu przymierzyła Aleksandra Wojtala, a w kolejnych dwóch odsłonach Polki zdominowały rywalki, rekordowo prowadząc nawet różnicą 24 oczek (65:41).

Najskuteczniejszą koszykarką w naszym zespole była Liliana Banaszak, która zdobyła 11 punktów. Dodała do tego pięć zbiórek i dwie asysty. "Dwucyfrówkę" zaliczyła również Kamila Borkowska.

Już w sobotę (13 lipca) o godz. 18:30 Polki zagrają z Niemkami, a na zakończenie turnieju w niedzielę (14 lipca, godz. 13:30) z Portugalią.

Dodajmy, że wygrana nad Portoryko była dla podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego trzecim zwycięstwem podczas letniego zgrupowania. Wcześniej - w Wałbrzychu - kadra dwukrotnie ograła Słowaczki (86:44 i 71:53).

Polska - Portoryko 74:55 (13:18, 25:13, 24:10, 12:14)