Spóźnione pościgi w Suzuki I lidze. Zacięta końcówka w Krośnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Roman Prawica, trener Miasta Szkła Krosno

W meczu kończącym 5. kolejkę Suzuki I ligi koszykarze Miasta Szkła Krosno wygrali z PGE Turowem Zgorzelec 74:73. Goście świetnie finiszowali, ale nie wykorzystali szansy w decydującej akcji. Zdecydowanie większą stratę miała Decka Pelplin.

W Krośnie zmierzyły się zespoły walczące o trzecie zwycięstwo w sezonie. Gospodarze zaczęli wyrównane spotkanie od prowadzenia 8:2. PGE Turów szybko odrobił straty, a w drugiej kwarcie uzyskał niewielką przewagę (30:26). Miasto Szkła odskoczyło na początku czwartej kwarty (66:58), ale przyjezdni walczyli do końca. W decydującym momencie było nawet 74:67 jednak ekipa ze Zgorzelca zakończyła mecz serią 6:0.

Ostatnie punkty ponad pół minuty przed końcem zdobył Filip Pruefer, który do 19 "oczek" (9/12 z gry) dołożył 13 zbiórek (siedem w ataku). Goście dostali jeszcze swoją szansę po stracie najlepszego strzelca rywali, Michała Jankowskiego (18 punktów, siedem asyst i sześć zbiórek). "Trójki" na zwycięstwo nie trafił jednak Szymon Pawlak, który zdobył 17 "oczek" (4/12 z gry i 7/7 z rzutów wolnych).

Derby Kociewia rozpoczęły 6. kolejkę. SKS Starogard Gdański wygrał w nich z Decką Pelplin 72:56. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo z rzędu, a czwarte w sezonie. Długo zapowiadało się na mecz bez historii. SKS prowadził 36:14, a po 20 minutach 39:20. Decka w pierwszej części trafiła 8/36 prób z gry.

Na koniec okazało się, że różnicę zrobiły rzuty wolne - gospodarze trafili 18/24, a goście 4/8 prób. Po zmianie stron jednak zrobiło się ciekawiej. Przyjezdni zaczęli trzecią kwartę od serii 11:1. Niemoc SKS-u przełamał Piotr Lis, który z 13 punktami był jednym z najlepszych strzelców spotkania. Blisko double-double (12 "oczek" i dziewięć zbiórek) był Wojciech Czerlonko.

Decka mogła osiągnąć lepszy rezultat, ale tylko 3/19 rzutów z gry trafił Thomas Davis. Goście i tak zbliżyli się na 61:54, ale to wszystko, co osiągnęli, bo ostatnie minuty przegrali 2:11.