Tour de Romandie: Primoz Roglic powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Primoz Roglic
PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Primoz Roglic

Primoz Roglic wygrał czwarty etap 73. edycji kolarskiego wyścigu Tour de Romandie i powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej.

Sobotni etap skrócono z powodu niekorzystnych warunków - opadów śniegu i deszczu, niskiej temperatury oraz silnego wiatru. Zamiast planowanych 176 kilometrów, kolarze przejechali 107 km na trasie Lulens - Torgon.

W ucieczce jechało ośmiu zawodników: Remco Evenepoel (Deceuninck Quick-Step), Alexis Gougeard (AG2R), Jonas Gregaard (Astana), Daniel Martinez (EF Education First), Andrea Pasqualon (Wanty Gobert), Harm van Houcke (Lotto Soudal), Claudio Imhof oraz Simon Pellaud (obaj z reprezentacji Szwajcarii).

Podział wśród uciekinierów nastąpił na finałowym, 13-kilometrowym podjeździe. Na początku wspinaczki zaatakowali Martinez oraz Gougeard. Kolumbijczyk i Francuz nie zdołali pozostać na czele do końca. Kiedy do mety pozostawało 5300 metrów doścignięty przez grupę, w której byli czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej, został Gougeard. 80 sekund później minięto Martineza.

Na ostatnim kilometrze najlepszy okazał się triumfator Tour de Romandie 2018 - Primoz Roglic. Słoweniec w TdR 2019 wygrał również środowy etap. Jako drugi metę minął Rui Alberto Faria da Costa. Trzecie miejsce zajął Geraint Thomas. Czas 2:42:21 uzyskała najlepsza dziesiątka.

Z drugiej pozycji na trzecią w klasyfikacji generalnej spadł David Gaudu. Dzięki bonifikacie Francuza wyprzedził Rui Costa.

73. wyścig Tour de Romandie zakończy niedzielna jazda indywidualna na czas o długości 16 kilometrów ze startem i metą w Genewie.