Zwycięstwo oświęcimian mimo oporu - relacja z meczu TKH Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim

Aksam Unia Oświęcim mimo problemów na toruńskim lodzie, ostatecznie pokonała TKH Nestę 4:2. Decydującą bramkę, już po wycofaniu toruńskiego bramkarza zdobył Tomasz Połącarz.

Od początku spotkania zawodnicy obu zespołów popełniali sporo błędów, takich jak straty krążków przed linią środkową. Ponadto oświęcimianie dużo faulowali w tym okresie gry. - Mamy kilka rozwiązań na grę w osłabieniu i, jak widać, wychodzi to nam bardzo dobrze - mówił po meczu w rozmowie z Nowościami Alesz Flaszar, szkoleniowiec Unii. Z bramki w pierwszej tercji cieszyli się jednak zawodnicy z północnej Polski. W 19 minucie wyszli oni na kontratak, akcję strzałem zakończył Przemysław Bomastek i kibice wychodząc na pierwszą przerwę mogli liczyć na sprawienie niespodzianki przez swoich ulubieńców.

Nie mogli tego jednak powiedzieć po drugich dwudziestu minutach. Najpierw błąd Bartłomieja Bomby w wyprowadzeniu krążka wykorzystał Mariusz Jakubik i w sytuacji sam na sam pokonał Bartosza Stepokurę, a pod koniec tercji grę w przewadze skutecznie zakończył Wojciech Wojtarowicz.

Będący w gorzej sytuacji w tym spotkaniu gospodarze nie dawali jednak za wygraną i w trzeciej tercji ruszyli do ataków. Przyniosło to efekt i Zbigniew Szydłowski po strzale pod poprzeczkę Jarosława Dołęgi wyjmował krążek z bramki po raz drugi. Torunianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. W 55 minucie po podaniu Tomasza Połącarza bramkę zdobył Miroslav Javin i trener Tomasz Rutkowski zdjął bramkarza. Przyniosło to skutek odwrotny do zamierzonego. Do pustej bramki trafił Połącarz i Aksam Unia Oświęcim mogła cieszyć się z wywiezienia z Torunia trzech punktów.

TKH Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

1:0 - Przemysław Bomastek (Jarosław Dołęga, Bartłomiej Bomba) 19'

1:1 - Mariusz Jakubik 24'

1:2 - Wojciech Wojtarowicz (Mariusz Jakubik, Waldemar Klisiak) 36' 5/4

2:2 - Jarosław Dołęga (Zoltan Kubat, Bartłomiej Bomba) 47'

2:3 - Miroslav Javin (Tomasz Połącarz) 55'

2:4 - Tomasz Połącarz 59' (do pustej bramki)

TKH Nesta: Stepokura - Chrzanowski, Kubat (2), Bomastek, Bomba, Dołęga - Koseda, Buril, Kuchnicki, Winiarski, Marmurowicz - Talaga, Lidtke, Minge, Chyliński (4), Wieczorek.

Aksam Unia: Szydłowski - Gallo (2), Kowalówka, Wojtarowicz, Jakubik (2), Klisiak (4) - Javin (2), Cinalski (4), Modrzejewski, Stachura, Buczek (2) - T.Połacarz (2), Obstarczyk, Sękowski, Adamus, Szewczyk.

Kary: TKH Nesta - 8 min, Aksam Unia - 18 min.