Wpadka liderów. Wystarczyły dwie minuty

Getty Images / Marcel ter Bals/DeFodi Images/DeFodi via Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Wielkiej Brytanii w hokeju na trawie

We wtorek rozegrano trzecią serię spotkań w turnieju hokeja na trawie mężczyzn. Po raz pierwszy mecz bez wygranej zakończyli Holendrzy (2:2. Stracili dwie bramki w samej końcówce.

Reprezentanci Holandii rozpoczęli turniej od pokonania RPA 5:3. Następnie bez większych problemów rozbili Francję 4:0 i wydawało się, że we wtorkowym spotkaniu ponownie dopiszą do swojego dorobku komplet punktów.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać aż do 45. minuty, gdy wynik otworzył Floris Wortelboer. Niedługo później na 2:0 podwyższył Thijs van Dam.

Brytyjczycy nie poddali się, a ich bohaterem został Lee Morton. Trafił w 56. i 58. minucie, dzięki czemu Brytyjczycy doprowadzili do wyrównania.

Mimo wpadki Holendrzy są pewni awansu do ćwierćfinału. Wszystko wskazuje na to, że z turniejem pożegnają się reprezentacje RPA, Francji, Nowej Zelandii oraz Irlandii.

W środę (31 lipca) odbędą się tylko dwa spotkania w grupie A. Niemcy zmierzą się z Holandią, a Hiszpania z RPA.