Paryż 2024: turnieju hokeja na trawie zaczyna się rozkręcać. Do gry wkroczyły kobiety

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: hokeistki reprezentacji Belgii
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: hokeistki reprezentacji Belgii

W niedzielę na igrzyskach olimpijskich w Paryżu rozegrane zostały kolejne mecze turnieju hokeistów na trawie. Do gry wkroczyły również panie. Udany powrót na turniej czterolecia zanotowały Belgijki, które wystąpiły na IO po 12 latach przerwy.

W niedzielę rozegrane zostały kolejne mecze turnieju hokeja na trawie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Pewny triumf nad gospodarzami zanotowali Holendrzy, którzy po wygranej na inaugurację z RPA 5:3, pokonali Trójkolorowych 4:0. Dzięki temu zwycięstwu Oranje są krok od awansu do ćwierćfinału.

Swoją sytuację w tabeli skomplikowali gracze RPA, którzy zaledwie zremisowali z Wielką Brytanią. Przed trzema laty w Tokio ekipa z Afryki zakończyła rywalizację po fazie grupowej i póki co nic nie wskazuje na to, aby w Paryżu udało im się tamten wynik poprawić.

W rywalizacji kobiet, z wygranych cieszyć mogły się Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Australii. Szczególne powody do zadowolenia miały Belgijki, które na igrzyska olimpijskie powróciły po 12 latach przerwy. W Londynie w 2012 roku ich występ zakończył się wywalczeniem 11. miejsca, tymczasem na otwarcie zmagań w Paryżu odprawiły, Chinki triumfując 2:1.