16-letni Polak robi furorę. Zapiszcie sobie jego nazwisko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej Gładysz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej Gładysz

16-letni Maciej Gładysz wywalczył podia w dwóch z trzech wyścigów przedostatniej rundy hiszpańskiej Formuły 4 w Jerez. Podopieczny Orlen Teamu umocnił się w ten sposób na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Trzeci w kwalifikacji do dwóch pierwszych wyścigów, zaledwie 0,023 sekundy od pole position, Maciej Gładysz pierwsze zmagania ukończył następnie na trzeciej pozycji, a w drugim wyścigu przebił się na drugie miejsce.

16-latek sięgnął w ten sposób po odpowiednio siódme i ósme podium w swoim debiutanckim sezonie w hiszpańskiej Formule 4.

Trzeci i ostatni wyścig weekendu młody Polak ukończył na piątym miejscu w stawce ponad 30 kierowców z całego świata. Umocnił się dzięki temu na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Podopieczny ekipy MP Motorsport w Jerez dwukrotnie stanął także na podium w klasyfikacji debiutantów, wygrywając w niej drugi wyścig.

Siódma i ostatnia runda hiszpańskiej F4 odbędzie się w drugi weekend listopada na torze Formuły 1 w Barcelonie. - To był bardzo wymagający, ale udany weekend - mówi Maciej Gładysz.

- Cieszę się z dwóch kolejnych finiszów na podium i cennych punktów wywalczonych do klasyfikacji generalnej. Mój debiutancki sezon w Formule 4 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi, ale podczas ostatniej rundy w Barcelonie wszystko jeszcze może się wydarzyć, dlatego musimy jak najlepiej przygotować się do trzech ostatnich wyścigów i zachować koncentrację do samej mety. Bardzo dziękuję mojemu zespołowi, MP Motorsport, za kolejny perfekcyjny weekend, a także moim sponsorom, rodzinie i kibicom za ich niesamowite wsparcie - dodaje kierowca MP Motorsport.