Biegi. 281 kilometrów w 41 godzin! Patrycja Bereznowska wygrała ultramaraton Portugalii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / pg/Patrycja-Bereznowska / Na zdjęciu: Patrycja Bereznowska
Facebook / pg/Patrycja-Bereznowska / Na zdjęciu: Patrycja Bereznowska

Ultramaraton na dystansie 281 kilometrów to wyzwanie dla nielicznych śmiałków. W Portugalii prestiżowe zawody zwyciężyła Patrycja Bereznowska. Polka ustanowiła nowy rekord imprezy.

Portal "biegowy.pl" poinformował, że Bereznowska ukończyła morderczy bieg w 41 godzin i 10 minut. Polka triumfowała wśród kobiet w kategorii open.

Zawody w Portugalii rozpoczęły się w czwartek, 23 lipca. Na starcie ultramaratonu ustawiło się około 100 biegaczy. Wśród mężczyzn wygrał reprezentant gospodarzy, Vitor Rodrigues.

Ultramaraton to bieg długodystansowy, większy niż maraton, czyli powyżej 42,195 km. Co roku rozgrywane są oficjalne mistrzostwa świata i Europy w tej dyscyplinie.

Patrycja Bereznowska relacjonowała swój bieg w mediach społecznościowych.