Żużel. PGG ROW umocnił się na pozycji lidera. Zobacz tabelę i statystyki Nice 1. Ligi Żużlowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak, Linus Sundstroem

PGG ROW Rybnik, choć jechał w Gdańsku osłabiony brakiem Siergieja Łogaczowa, to pewnie wygrał ze Zdunek Wybrzeżem 50:40, zainkasował punkt bonusowy i umocnił się na pozycji lidera Nice 1. Ligi Żużlowej.

Drugi jest Car Gwarant Start Gniezno, który w niedzielę, rzutem na taśmę, przegrał z Unią Tarnów 44:46. W trzecim niedzielnym spotkaniu Lokomotiv Daugavpils wygrał z Orłem Łódź 44:34. Spotkanie zostało zakończone po 13. wyścigu ze względu na problemy z torem.

-131

W klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców liderem jest Peter Ljung (śr. bieg. 2,345), który w niedzielę zdobył komplet 15 punktów. Na drugim miejscu jest Mateusz Szczepaniak (2,300), na trzecim Troy Batchelor (2,282).

PEŁNE STATYSTYKI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ -->> Program 10. kolejki (14-16 czerwca): piątek: PGG ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils, godz. 18:00 sobota: Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, godz. 16:15 niedziela: Orzeł Łódź - Unia Tarnów, godz. 14:30