Max Ruml wygrał trzeci etap IM USA. Billy Janniro zachował pozycję lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: zawody w City of Industry
Materiały prasowe / Na zdjęciu: zawody w City of Industry

Max Ruml potwierdził wysoką dyspozycję w hali Industry Expo. W pokonanym polu pozostawił trzech reprezentantów kraju w niedawnym Drużynowym Pucharze Świata

W sobotę, na torze w City of Industry rozegrany został kolejny (trzeci z czterech zaplanowanych) turniej Indywidualnych Mistrzostw USA federacji AMA.

Zawody zakończyły się wygraną Maxa Rumla, który na podium stanął w towarzystwie Aarona Foxa i młodszego brata Dillona Rumla.

Na ostatnim miejscu w wyścigu finałowym finiszował Billy Janniro. Doświadczony Jankes, mimo niepowodzenia w finale, wywalczył największą liczbę turniejowych punktów i zachował pozycję lidera klasyfikacji.

Wyniki: 1. Max Ruml - 13 (3,3,3,0,2,2) + pierwsze miejsce w finale 2. Aaron Fox - 14 (3,3,2,0,3,3) + drugie miejsce w finale 3. Dillon Ruml - 11 (2,3,1,1,2,2) + trzecie miejsce w finale 4. Billy Janniro - 17 (2,3,3,3,3,3) + czwarte miejsce w finale --- 5. Austin Novratil - 10 (0,2,3,2,2,1) 6. Luke Becker - 10 (1,2,3,3,1,0) 7. Broc Nicol - 9 (3,1,1,3,0,1) 8. Charlie Venegas - 9 (3,2,0,1,3,0) --- 9. Gino Manzares - 8 (2,2,2,2,0) 10. Bart Bast - 7 (1,1,1,2,2) 11. Kurtis Hamill - 6 (0,0,2,3,1) 12. Gage Geist - 6 (2,1,2,0,1) 13. Tommy Hedden - 5 (1,0,0,1,3) 14. Tyson Talkington - 3 (0,0,1,2,0) 15. Mike Faria - 3 (1,1,0,0,1) 16. Dalton Leedy - 1 (0,0,0,1,0) Półfinał 1: Janniro, D.Ruml, Novratil, Becker Półfinał 2: Fox, M.Ruml, Nicol, Venegas

Finał: M.Ruml, Fox, D.Ruml, Janniro

Ostatni turniej rozegrany zostanie we wrześniu na torze w Auburn. Walka w nim toczyć się będzie nie tylko o laur mistrzowski. Pierwszych czterech zawodników uzyska pozwolenie na pracę niezbędne dla podpisania kontraktu na Wyspach Brytyjskich. Czołowa ósemka zachowa prawo startu w kolejnym sezonie, bez konieczności rozgrywania eliminacji.