Rafał Wilk ponownie najlepszy!

Rafał Wilk, który uległ wypadkowi na torze w Krośnie, ponownie ściga się w zawodach. Tym razem, został zwycięzcą XI Cracovia Maraton w kategorii wyścigu na wózkach.

Rafał Wilk wygrał XI Cracovia Maraton w kategorii wyścigu na wózkach (hand bike). 42 km i 195 m przejechał w 1:09.36., wyprzedzając odnoszących także sukcesy na międzynarodowej arenie szczecinianina Arkadiusza Skrzypińskiego  i Bogdana Króla z Ornety.- Dla nas niezwykle ważne jest to, że możemy startować w takich imprezach, jak Cracovia Maraton. Integrujemy się ze środowiskiem ludzi zdrowych i pełnosprawnych - podkreślił Rafał Wilk. - Niedawno rywalizowałem z byłym kierowcą Formuły 1, Aleksandro Zanardim, który pokazał, że nawet po ciężkim wypadku można cieszyć się życiem i uprawiać sport z dużymi sukcesami. Podczas maratonu w Nowym Jorku przegrałem z nim tylko o 2 sekundy, w Krakowie poprawiłem rekord trasy- wyjaśnia Wilk.

Dwudniowa impreza na Błoniach Krakowskich, z nową trasą biegu głównego Cracovia Maraton, przy udziale prawie 5 tysięcy osób, miał swoich bohaterów i wielu, często bezimiennych, sojuszników: sponsorów, partnerów, patronów medialnych, funkcjonariuszy służb mundurowych, wolontariuszy i młodych artystów. Bez ich pomocy nie byłoby tego atrakcyjnego widowiska sportowego i świetnej zabawy. - Cracovia Maraton jest dla nas, dla Krakowa powodem do dumy, przyciąga coraz więcej gości z zagranicy - podsumował Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor XI Cracovia Maraton.