Skandal w Lesznie. Ochrona zainterweniowała na trybunach

WP SportoweFakty / Na zdjęciu: kibice w Lesznie

Fogo Unia Leszno w niedzielny wieczór odjeżdża swoje ostatnie spotkanie w PGE Ekstralidze w tym sezonie. Niestety do ogromnego zamieszania doszło na trybunach, gdzie pojawiła się nawet ochrona. W powietrzu za to latały krzesełka.

Konfrontacja Fogo Unii Leszno z ebut.pl Stalą Gorzów została wstrzymana po szóstym biegu, gdy na prowadzeniu 19:17 byli przyjezdni.

Wszystko z powodu ogromnego zamieszania na trybunach w sektorze kibiców miejscowych. Z niego zaczął unosić się spory dym. Dodatkowo w powietrzu latały krzesełka.

Niemal od razu zainterweniowała ochrona, która chciała powstrzymać chuliganów. To się jednak na razie nie udało. Służby wycofały się, a kibice zgodnie z przepisami mają 30 minut na zaprzestanie swoich działań. Inaczej Unia przegra mecz walkowerem. Warto podkreślić, że wszystko zaczęło się około godziny 19:45.

Aktualizacja 20:04.

Chuligani wspierający leszczyńską drużynę podpalili szaliki Stali Gorzów. Z trybun na tor rzucane są również różne elementy. Jeżeli sytuacja się nie uspokoi, za kilku minut spotkanie zostanie zakończone, a goście wygrają 40:0.

Aktualizacja 20:07.

Do sektora, gdzie odbywa się całe zamieszanie, udali się zawodnicy Fogo Unii.

Aktualizacja 20:12.

Cała sytuacja na szczęście już się uspokoiła, a zawody za chwilę zostaną wznowione.