Żużel. Polska znowu bez złotego medalu! Klasyfikacja końcowa TAURON SEC

WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Leon Madsen na prowadzeniu

Janusz Kołodziej był już naprawdę blisko zdobycia tytułu indywidualnego mistrza Europy, ale Leon Madsen dzięki lepszej końcówce 4. Finału TAURON SEC w Pardubicach, zdołał go wyprzedzić i to on zgarnął złoty medal!

Duńczyk został mistrzem Europy drugi raz w karierze (poprzedni raz był nim w 2018 roku). Warto zauważyć, że w ostatnich siedmiu sezonach, reprezentanci Danii zostawali mistrzami aż pięć razy. A Polacy? Ostatnie złoto zdobył Sebastian Ułamek i było to jeszcze w 2010 roku.

Brązowy medal zdobył zeszłoroczny mistrz Mikkel Michelsen, który wygrał turniej w Pardubicach i o trzy punkty w klasyfikacji końcowej wyprzedził Patryka Dudka.

Pięciu najlepszych zawodników tegorocznego cyklu ma zagwarantowany start w cyklu TAURON SEC również w przyszłym roku. Oprócz Madsena, Kołodzieja, Michelsena i Dudka tym zawodnikiem jest Dominik Kubera, który w tym roku był tylko rezerwowym cyklu i wziął udział jedynie w trzech rundach.