Żużel. Motor ponownie złoty, Włókniarz trzeci raz z rzędu srebrny. Zobacz tabelę medalową MMPPK

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart w niebieskim kasku
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart w niebieskim kasku

Motor Lublin po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Tym samym w 2022 roku żużlowcy tego klubu okazali się najlepsi w parowej rywalizacji zarówno wśród seniorów, jak i wśród juniorów.

Na początku kwietnia w Poznaniu Motor Lublin odniósł triumf w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, a w środę na swoim torze powtórzył to w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak zdobyli dla Koziołków drugi z rzędu i jednocześnie drugi w historii mistrzowski tytuł w zmaganiach krajowych duetów do lat 21.

Na drugim miejscu rywalizację ukończył zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa. Wicemistrzostwo Lwów oznacza ich piąte w tych zmaganiach i zarazem trzecie z rzędu. Włókniarz cieszył się z parowego mistrzostwa wśród juniorów tylko raz. Było to w 2013 roku na owalu w Gdańsku.

W środę brąz przypadł Arged Malesie Ostrów, która po raz trzeci stanęła na podium w MMPPK, wcześniej pod szyldem Iskry (złoto) i KM-u (srebro). W klasyfikacji ogólnej najlepsi w historii są żużlowcy Unii Leszno z liczbą ośmiu złotych krążków w dorobku.