Pogoda krzyżuje plany w Paryżu. Polacy bez błysku

Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Paweł Tarnowski

Windsurferzy nie mają powodów do zadowolenia podczas rywalizacji na igrzyskach olimpijskich 2024 z uwagi na pogodę. W poniedziałek (29 lipca) u kobiet odbyły się dwa wyścigi, a u mężczyzn jeden. Słabo zaprezentowali się reprezentanci Polski.

Na igrzyskach olimpijskich 2024 jedną z polskich nadziei medalowych jest Paweł Tarnowski. Nasz windsurfer notował bardzo dobre wyniki przed startem zmagań w Paryżu i spora część osób liczy na to, że powtórzy to w samej stolicy Francji.

Na razie jednak windsurferzy nie mają powodów do zadowolenia z uwagi na warunki pogodowe. W poniedziałek (29 lipca) udało się rozegrać dwa wyścigi u kobiet, natomiast u mężczyzn jedynie jeden.

Wśród pań o medal dla reprezentacji Polski walczy Maja Dziarnowska. W pierwszym wyścigu nasza zawodniczka zajęła 7. miejsce, natomiast w drugim 10. W efekcie w klasyfikacji ogólnej znajduje się na 7. pozycji. Warto jednak podkreślić, że to dopiero początek długich zmagań.

Natomiast jeżeli chodzi o rywalizację panów, to Tarnowski został sklasyfikowany w drugiej dziesiątce, a konkretnie na 12. miejscu. Przed nim jednak również daleka droga do końca, a musi uplasować się w czołowej dziesiątce, by przynajmniej wystąpić w ćwierćfinale.