MotoGP: Poranny trening dla Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo okazał się najszybszy na trzecim treningu przed wyścigiem o Grand Prix San Marino na torze w Misano. Kolejne miejsca zajęli Marc Marquez oraz Valentino Rossi.

Podczas porannej sesji treningowej zawodnicy poprawili swoje czasy z piątku. Najszybszy na torze w Misano okazał się Jorge Lorenzo, który jedno okrążenie pokonał w czasie 1:32.192, ustanawiając tym samym nowy rekord toru.

Zaraz za Lorenzo sklasyfikowani zostali Marc Marquez oraz Valentino Rossi. O ile Hiszpan stracił do zwycięzcy tylko 0.229 s., o tyle strata "Doctora" wyniosła już 0.601 s.

Niespodzianką in minus jest słaba postawa reprezentantów Suzuki, którzy zajęli miejsca poza czołową dziesiątką. Aleix Espargaro zakończył rywalizację na dwunastym miejscu, a Maverick Vinales był trzynasty. W tej sytuacji obaj motocykliści będą musieli wystąpić w pierwszej części kwalifikacji, przeznaczonej dla słabszych zawodników.