Wymuszona zmiana u Biało-Czerwonych. Hiszpania wykorzystała szansę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Brett Hemmings / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Getty Images / Brett Hemmings / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Reprezentacja Polski przegrywa z Hiszpanią po pierwszej grze meczu półfinałowego turnieju ATP Cup 2022 w Sydney. Biało-Czerwoni byli zmuszeni dokonać zmiany, ale Pablo Carreno był bezlitosny.

Przed rozpoczęciem meczu Polska - Hiszpania Biało-Czerwoni przekazali złe wieści. Ze spotkania musiał zrezygnować Kamil Majchrzak, który otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Piotrkowianina zastąpił Jan Zieliński (jak przekazał Tomasz Tomaszewski z Polsatu Sport, Kacper Żuk narzeka na uraz kostki) i to on zmierzył się na inaugurację półfinału z Pablo Carreno.

Notowany obecnie na 860. pozycji w rankingu ATP Zieliński, który w ostatnim czasie bardziej skupia się na deblu, nie był faworytem pojedynku z Carreno, 20. rakietą globu. Różnica klas była widoczna na korcie, choć naszemu reprezentantowi nie można odmówić ambicji. Ostatecznie skończyło się na 6:2, 6:1 dla Hiszpana.

W pierwszym secie Zieliński wygrał podanie i doprowadził do remisu na po 1. Po zmianie stron stracił jednak serwis. Popełnił wówczas kilka niewymuszonych błędów, a przy break poincie posłał forhend w aut. Przy stanie 4:1 dla Carreno nasz reprezentant po raz drugi utrzymał podanie, prezentując swoje umiejętności deblowe. Hiszpan jednak grał znakomicie. Już w ósmym gemie wypracował dwie piłki setowe i przy drugiej zamknął premierową odsłonę.

Drugi set to już całkowita dominacja Carreno. Zieliński starał się grać szybko, ale przeciwnik miał rozwiązanie na wszystko. Hiszpan skończył więcej piłek od Polaka i pewnie przełamał jego serwis w drugim oraz czwartym gemie. Nasz reprezentant do końca walczył o honorowego gema i dopiął swego. Jednak po 52 minutach jego rywal wykorzystał trzecią piłkę meczową i zakończył pojedynek.

Carreno zdobył dla Hiszpanii pierwszy punkt i postawił Polskę pod ścianą. Biało-Czerwoni muszą teraz wygrać dwa pozostałe mecze (singla oraz debla), aby awansować do finału. W drugim pojedynku zmierzą się Hubert Hurkacz i Roberto Bautista.

Polska - Hiszpania 0:1 Puchar ATP, półfinał, kort twardy, Sydney (Australia) piątek, 7 stycznia

Gra 1.: Jan Zieliński - Pablo Carreno 2:6, 1:6 Gra 2.: Hubert Hurkacz - Roberto Bautista Gra 3.: Szymon Walków / Jan Zieliński - Alejandro Davidovich Fokina / Pedro Martinez