Trzy sety w meczu Pauli Badosy. Efektowny awans 17-letniej Rosjanki

PAP/EPA / ANDRES MARTINEZ CASARES / Na zdjęciu: Paula Badosa

Paula Badosa stoczyła trzysetową batalię z Dianą Sznaider w turnieju WTA 500 w Ningbo. Mirra Andriejewa nie dała żadnych szans Varvarze Lepchenko.

W Ningbo wycofały się Włoszka Jasmine Paolini i Amerykanka Emma Navarro, które miały być rozstawione odpowiednio z numerem pierwszym i trzecim. W poniedziałek rozegranych zostało pięć spotkań. Paula Badosa (WTA 14) złamała opór Diany Sznaider (WTA 16), ubiegłorocznej finalistki imprezy. Hiszpanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i wygrała 4:6, 6:3, 6:3.

Mirra Andriejewa (WTA 19) rozbiła 6:2, 6:0 Varvarę Lepchenko (WTA 161). W ciągu 55 minut Rosjanka zdobyła 55 z 80 punktów przy swoim podaniu. Obroniła dwa break pointy, a na przełamanie zamieniła wszystkie pięć okazji.

Kolejną rywalką 17-letniej Andriejewej będzie Tamara Korpatsch (WTA 129), która zwyciężyła 6:7(4), 7:6(6), 6:4 Annę Bondar (WTA 87). Niemka odrodziła się ze stanu 6:7, 3:5 i obroniła trzy piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta. W trwającym trzy godziny i 33 minuty meczu doszło do 15 przełamań, z których osiem uzyskała Korpatsch.

Julia Putincewa (WTA 32) pokonała 6:2, 6:0 Caroline Dolehide (WTA 100). Kazaszka od 0:2 zgarnęła 12 gemów z rzędu. W ciągu 67 minut zdobyła 25 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Xiyu Wang (WTA 98) w 91 minut wygrała 6:2, 6:0 z Kamillą Rachimową (WTA 64). Chinka wywalczyła 17 z 21 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała sześć z 15 okazji na przełamanie. Wang będzie kolejną rywalką Badosy.