Polacy zostali już tylko w deblu. Filip Peliwo nie dał rady faworytowi

Materiały prasowe / Kozerki Open / Tomasz Barański / Na zdjęciu: Filip Peliwo

Filip Peliwo był ostatnim reprezentantem Polski, który odpadł z Challengera w Grodzisku Mazowieckim. Przegrał w dwóch setach z Vitem Koprivą. Większą liczbę Polaków można było zobaczyć w środę w turnieju deblistów.

Choć była to zaledwie druga runda, to Filip Peliwo przetrwał najdłużej w Challengerze w Grodzisku Mazowieckim. Po pokonaniu Charlesa Brooma reprezentant Polski zagrał z rozstawionym z numerem pierwszym Vitem Koprivą. Czech poradził sobie w roli faworyta i zwyciężył w dwóch setach 6:3, 7:5. Filip Peliwo starał się jak najwyżej zawiesić poprzeczkę Vitowi Koprivie, ale zakończyło się to na wygranych w ośmiu gemach.

Siedmiu Polaków można było zobaczyć w środę w turnieju deblistów. Do ćwierćfinału awansował Szymon Walków, którego partnerem został Michael Geerts. Polsko-belgijski duet zwyciężył z Lucą Sanchezem oraz Divijem Sharanem.

Śladem Szymona Walkówa poszli rozstawieni z numerem pierwszym Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski. Przeciwnikami Polaków byli Estończycy - Mark Lajal oraz Johannes Seeman. W pierwszym secie przewaga faworytów była niepodważalna i potwierdzona wynikiem 6:2. Z kolei w drugim secie Polacy potrzebowali tie-breaka do udowodnienia wyższości nad przeciwnikami.

Z rywalami nie poradzili sobie z kolei Szymon Kielan i Filip Pieczonka oraz Marcel Kamrowski i Kacper Żuk. Kamrowski i Żuk nawet zwyciężyli w pierwszym secie z Danielem Cukiermanem oraz Johannesem Ingildsenem, ale rozstawieni z numerem czwartym tenisiści odwrócili wynik meczu.

ATP Challenger Grodzisk Mazowiecki:

II runda gry pojedynczej:

Vit Kopriva (Czechy, 1) - Filip Peliwo (Polska) 6:3, 7:5
Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria, 6) - Oscar Weightman (Wielka Brytania) 6:2, 6:1
Dominic Stricker (Szwajcaria, 4) - Mark Lajal (Estonia) 6:4, 6:0
Laurent Lokoli (Francja) - Alberto Barroso Campos (Hiszpania) 6:3, 7:5
Antoine Escoffier (Francja, 8) - Adolfo Daniel Vallejo (Paragwaj) 6:4, 6:0
Manuel Guinard (Francja) - Michael Geerts (Belgia) 6:3, 6:4
Hazem Naw (Syria) - Wadym Ursu (Ukraina) 6:0, 5:1 i krecz Wadyma Ursu
Norbert Gombos (Słowacja) - Benoit Paire (Francja) 4:6, 7:6 (2), 7:6 (3)

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 1) / Piotr Matuszewski (Polska, 1) - Mark Lajal (Estonia) / Johannes Seeman (Estonia) 6:2, 7:6 (3)
Michael Geerts (Belgia) / Szymon Walków (Polska) - Luca Sanchez (Francja) / Divij Sharan (Indie) 7:5, 6:2
Giovanni Oradini (Włochy) / David Pichler (Austria) - Szymon Kielan (Polska, WC) / Filip Pieczonka (Polska, WC) 7:6 (9), 6:1
Daniel Cukierman (Izrael, 4) / Johannes Ingildsen (Dania, 4) - Marcel Kamrowski (Polska, WC) / Kacper Żuk (Polska, WC) 3:6, 6:3, 10-8
Scott Duncan (Wielka Brytania) / Hunter Reese (USA) - Joshua Paris (Wielka Brytania, 2) / Ramkumar Ramanathan (Indie, 2) 6:4, 6:3