Wyczekiwany sukces weterana. Młodzi Amerykanie wykorzystali szanse

Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Benoit Paire

Benoit Paire pokonał Zachary'ego Svajdę w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Newport i odniósł pierwsze zwycięstwo od końcówki stycznia. Młodzi Ethan Quinn i Eliot Spizzirri wykorzystali dzikie karty.

Benoit Paire i Zachary Svajda przez dwa dni rywalizowali w meczu I rundy turnieju ATP w Newport. W poniedziałek spotkanie zostało przerwane z powodu zmierzchu po dwóch setach. We wtorek, po wznowieniu, Francuz przechylił szalę na swoją korzyść w decydującym tie breaku i ostatecznie zwyciężył 6:3, 3:6, 7:6(4).

Dla Paire'a to wyczekiwany sukces. 35-latek z Awinionu odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od 29 stycznia, gdy w imprezie w Montpellier pokonał Andy'ego Murraya. O kolejną wygraną powalczy z rozstawionym z numerem drugim Marcosem Gironem.

Dzikie karty wykorzystali młodzi Amerykanie, którzy poradzili sobie z australijskimi kwalifikantami. 20-letni Ethan Quinn pokonał 6:3, 6:7(3), 6:3 Marka Polmansa i w II rundzie zagra z oznaczonym numerem czwartym Christopherem Eubanksem. Z kolei 22-letni Eliot Spizzirri ograł 6:1, 7:6(4) Li Tu i teraz stanie naprzeciw Aleksandara Vukicia, turniejowej "szóstki".

Brandon Nakashima wykorzystał cztery z pięciu break pointów i wygrał 7:5, 6:2 z rodakiem, Emilio Navą. W 1/8 finału rozstawiony z numerem piątym Amerykanin zmierzy się z Alexem Boltem. Australijczyk, gracz z eliminacji, okazał się lepszy od utalentowanego Jakuba Mensika.

Bez straty partii zwyciężył też inny rozstawiony, Arthur Rinderknech. Oznaczony numerem siódmym Francuz zaserwował dziewięć asów, uzyskał trzy breaki i pokonał 6:3, 7:6(5) Shintaro Mochizukiego. Jego następnym przeciwnikiem będzie Aleksandar Kovacević.

Odpadł za to Rinky Hijikata, turniejowa "ósemka". Australijczyk w trzech setach przegrał z Mackenzie'em McDonaldem. Amerykanin o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Billym Harrisem. Brytyjski kwalifikant ograł Gabriela Diallo.

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA)