Paula Badosa została rozdrażniona. Turniejowa dwójka w opałach

Hiszpanka awansowała do ćwierćfinału w turnieju na kortach trawiastych w Bad Homburg. W trudnej sytuacji jest rozstawiona z numerem drugim Ludmiła Samsonowa, której mecz został przerwany z powodu nadciągającego zmroku.

Paula Badosa dostała się do najlepszej ósemki w Bad Homburg, eliminując jedną z nadziei gospodarzy Julę Niemeier. Niemka w poprzedniej rundzie zaskoczyła i pokonała rozstawioną z numerem pierwszym Marię Sakkari. Także we wtorek Jule Niemeier rozpoczęła mecz dobrze i wygrała seta otwierającego, ale tylko rozdrażniła Paulę Badosę. W pozostałych partiach Hiszpanka była zdecydowanie lepsza. Jej następną przeciwniczką będzie albo Diana Sznaider, albo Dajana Jastremska.

We wtorek zdążyła awansować do ćwierćfinału Donna Vekić. Chorwatka dokonała tego kosztem rozstawionej z numerem szóstym Jekateriny Aleksandrowej. Także ten mecz zakończył się po trzech setach, ale miał inny scenariusz niż rywalizacja Pauli Badosy z Julą Niemeier. Donna Vekić wygrała pierwszego i trzeciego seta. Tym samym potknięcie w drugiej partii nie miało dla niej poważnych konsekwencji.

Rozstawiona z numerem drugim Ludmiła Samsonowa jest w opałach w meczu z Kateriną Siniakovą. Konfrontacja została przerwana z powodu nadciągającego zmroku, a na dobrej drodze do awansu była Czeszka. Katerina Siniakova zwyciężyła w pierwszym secie 6:3, a do szatni zeszła przy stanie 2:2 w drugiej partii. Gra zostanie wznowiona już w środę, a Ludmiła Samsonowa spróbuje jeszcze odwrócić los konfrontacji.

WTA Bad Homburg:

II runda gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania) - Jule Niemeier (Niemcy) 4:6, 6:2, 6:1 Donna Vekić (Chorwacja) - Jekaterina Aleksandrowa (6) 6:4, 3:6, 6:3 Katerina Siniakova (Czechy) - Ludmiła Samsonowa (2) 6:3, 2:2*

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia