Świątek była rozdrażniona. Zobacz, co wtedy zrobiła

Twitter / Polsat Sport / Iga Świątek w drugim secie meczu z Janą Fett

Iga Świątek była w drobnych opałach w drugim secie swojego pierwszego meczu w Wimbledonie. Musiała podkręcić tempo, a jedno z jej zagrań w najtrudniejszym fragmencie było efektowne. Ostatecznie Polka pokonała Janę Fett 6:0, 6:3.

Iga Świątek rozegrała we wtorek pierwszy mecz od czasu zwycięskiego finału Rolanda Garrosa. Na korcie centralnym Wimbledonu mierzyła się z Janą Fett i choć początki były nerwowe, to potrafiła już w drugim gemie przełamać serwis Chorwatki. W każdej delikatnej opresji Polka odpowiadała i stopniowo zdobywała przewagę w wygranej 6:0 pierwszej partii.

W drugim secie Polka miała więcej problemów. Już w pierwszym gemie straciła własne podanie bez choćby jednej wygranej piłki, a później potrafiła przegrać dziewięć akcji z rzędu. Było 3:1 i 40:0 dla Jany Fett. Świątek powiedziała w tym momencie "pas" i nie pozwoliła przeciwniczce odjechać.

Rozdrażniona Polka odwróciła wynik seta na 6:3. Jedna z jej akcji była efektowna. Jana Fett próbowała przegonić Igę Świątek po korcie, grała kierunkowo, ale przeciwniczka za każdym razem była na czas przy piłce. Chorwatka chciała zakończyć akcję skrótem, ale nadziała się na świetną forhendową odpowiedź. Zagranie liderki rankingu WTP można zobaczyć poniżej.

Świątek odniosła 36. zwycięstwo z rzędu i awansowała do II rundy prestiżowego turnieju wielkoszlemowego.