80. podium Kamila Stocha. Awans w klasyfikacji wszech czasów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK  / Na zdjęciu: Kamil Stoch (z prawej)
PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Kamil Stoch (z prawej)

W sobotę, w Klingenthal, Kamil Stoch po raz 80. stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. To dało mu awans w klasyfikacji wszech czasów.

W Klingenthal doczekaliśmy się pierwszego podium reprezentanta Polski w Pucharze Świata 2021/22. Kamil Stoch po pierwszej serii sobotnich zmagań był czwarty, ale w finale wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Manuela Fettnera . Sam został natomiast wyprzedzony przez Halvora Egnera Graneruda (o 0,1 punktu) i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

To 80. podium Pucharu Świata w karierze trzykrotnego mistrza olimpijskiego: 39 razy był pierwszy, 22 razy drugi i 19 razy trzeci. W sobotę awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów pod tym względem. Zrównał się z Simonem Ammannem.

Tylko trzech skoczków częściej stawało na podium od Stocha. W tej grupie są: Janne Ahonen (108), Adam Małysz (92) i Gregor Schlierenzauer (88).

Kolejną szansę na podium Stoch będzie miał już w niedzielę, w drugich zawodach indywidualnych w Klingenthal.