Skoki narciarskie. Puchar Świata Willingen 2020. Kamil Stoch z 70. podium w karierze. Goni legendy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch po raz 70. w karierze stanął na podium w zawodach Pucharu Świata. Tym samym Polak zbliżył się do wyprzedzającego go Jensa Weissfloga.

[tag=4930]

Kamil Stoch[/tag] od serii treningowej był najlepszym Polakiem w Willingen. Na treningu zajął trzecie miejsce, a w kwalifikacjach był 10. Po pierwszej serii sobotnich zmagań był na najlepszej drodze do 36. wygranej w zawodach PŚ, prowadząc z przewagą 0,8 punktu nad Stephanem Leyhe i o niespełna trzy punkty przed Mariusem Lindvikiem.

W finale trzykrotny mistrz olimpijski nie zdołał obronić pozycji lidera i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Tym samym po raz 70. w karierze stanął na podium w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji wszech czasów wciąż zajmuje ósme miejsce pod tym względem, ale goni ścisłą czołówkę. Wyprzedzający go Jens Weissflog ma 73 podia w swoim dorobku.

W tym zestawieniu najlepszym z Polaków jest Adam Małysz, który w sumie 92 razy w karierze stawał na podium zawodów Pucharu Świata. Małysza wyprzedza jedynie Janne Ahonen - 108 miejsc na podium w karierze.

Podium w Willingen jest czwartym w tym sezonie dla skoczka z Zębu. Wcześniej zajmował miejsca w TOP 3 także w Wiśle, Engelbergu oraz w Zakopanem. Już w niedzielę stanie przed szansą na kolejne zwycięstwo. Drugi konkurs zaplanowany jest na godzinę 10:15.

Klasyfikacja wszech czasów w liczbie miejsce na podium w Pucharze Świata po konkursie w Willingen: