Skoki narciarskie. 68. TCS w Oberstdorfie: Dawid Kubacki 6., Kamil Stoch 8. w serii próbnej. Pius Paschke najlepszy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Pius Paschke wylądował najdalej i zdobył najwięcej punktów w serii próbnej przed konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki. Ósmy wynik miał Kamil Stoch.

Jako pierwszy z Polaków skakał Maciej Kot. 23. zawodnik sobotnich kwalifikacji wylądował na 119. metrze i z dorobkiem 69,7 punktu został liderem. 28-letni zawodnik spisał się zdecydowanie lepiej od swojego rywala w parze KO, zdobył aż 29,6 punktu więcej niż Viktor Polasek. Kota zmienił na czele Kamil Stoch. Zwycięzca 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni skoczył na odległość 128 metrów i zdobył 83,5 punktu.

W pojedynku najstarszego z najmłodszym skoczkiem z polskiej kadry A Stefan Hula pokonał Jakuba Wolnego.

Wyżej od Stocha znalazł się Dawid Kubacki. Złoty medalista mistrzostw świata 2019 uzyskał na Schattenbergschanze (HS137) 134 metry i 87,2 punktu. Zwycięzca klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix 2019 wywalczył o 1,8 punktu więcej od swojego przeciwnika w parze KO - Michaela Hayboecka.

Kubacki zajął ostatecznie w serii próbnej szóste miejsce, a Stoch - ósme. Siedemnasty był Piotr Żyła, który skoczył o metr dalej i wywalczył 2,1 punktu więcej niż jego rywal Anders Haare.

Najlepszy okazał się Pius Paschke. Reprezentant gospodarzy w kwalifikacjach był czternasty. W rundzie próbnej osiągnął 135 metrów. Cztery dziesiąte punktu mniej od Paschkego zdobył Peter Prevc. Na trzeciej pozycji ex aequo zostali sklasyfikowani: Karl Geiger, Markus Eisenbichler i Ryoyu Kobayashi. Piętnasty rezultat miał triumfator kwalifikacji - Stefan Kraft. Początek pierwszej serii konkursu zaplanowano na 17:30.