Kinga Rajda bliska awansu do drugiej serii. Zajęła 31. miejsce w konkursie PŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda

Kinga Rajda zajęła 31. miejsce w konkursie Pucharu Świata na skoczni w Hinzenbach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Maren Lundby.

1 lutego 2014 roku właśnie w Hinzenbach Magdalena Pałasz jako pierwsza Polka zdobyła punkty Pucharu Świata w skokach narciarskich. 5 lat później blisko awansu do drugiej serii w Austrii była Kinga Rajda.

We wszystkich piątkowych seriach (dwóch treningowych oraz kwalifikacjach) Polka znajdowała się w czwartej dziesiątce. W sobotniej serii próbnej osiemnastolatka miała 28. rezultat. W rundzie konkursowej została sklasyfikowana na 31. pozycji. To drugi wynik w jej karierze. 30 stycznia 2016 roku była 30. w Oberstdorfie.

Rajda zdobyła 82,3 punktu. Lea Lemare znalazła się na dającym awans do drugiej rundy, trzydziestym miejscu z dorobkiem 83,9 pkt.

Najlepiej w obu seriach spisała się Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska dwukrotnie wylądowała na 86. metrze. Na drugim stopniu podium stanęła Juliane Seyfarth. Trzecią lokatę zajęła Katharina Althaus.