67. TCS w Oberstdorfie: Ryoyu Kobayashi ucieka, minimalny awans Dawida Kubackiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków podczas pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Dzięki temu zawodnik z Nowego Targu zaliczył minimalny awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

[tag=53875]

Ryoyu Kobayashi[/tag] udowodnił, że ciągle jest w doskonałej dyspozycji i dopisał kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tym razem Japończyk triumfował w Oberstdorfie, udanie rozpoczynając Turniej Czterech Skoczni. O 0,4 punktu z Kobayashim przegrał Markus Eisenbichler, a trzecie miejsce zajął Stefan Kraft.

Tym samym Japończyk powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wykorzystując fakt, że Piotr Żyła był szósty, a Kamil Stoch ósmy. Aktualnie Kobayashi ma na swoim koncie 656 punktów i o 171 "oczek" wyprzedza Żyłę. Stoch natomiast traci do lidera już 259 punktów.

W niedzielę najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Dzięki temu skoczek awansował z 12. na 11. miejsce w "generalce". Do pierwszej dziesiątki klasyfikacji wskoczył Stefan Kraft - trzeci zawodnik niedzielnego konkursu.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen.