Richard Freitag wygrał pierwszy trening w Oberstdorfie, Kamil Stoch szósty!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Zwycięstwem Richarda Freitaga zakończył się pierwszy sobotni trening na skoczni w Oberstdorfie. Udany powrót po kontuzji zanotował Kamil Stoch, który zajął szóstą pozycję.

Najdłuższą odległość pierwszego treningu w Oberstdorfie osiągnął Stefan Kraft. Austriacki skoczek uzyskał 135,5 metra, lecz wynik ten dał mu drugie miejsce w tej serii treningowej. Metr bliżej skoczył od niego Richard Freitag, lecz Niemiec otrzymał więcej punktów za wiatr, dzięki czemu zwyciężył w pierwszym treningu. Najlepsi zawodnicy skakali z szesnastej belki startowej. [ad=rectangle] Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi skakał jako pierwszy z Polaków, a belka ustawiona była wówczas na osiemnastym stopniu. Stoch osiągnął 129,5 metra, co dało mu szóstą lokatę. To dobry prognostyk przed zawodami Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji Polak nie brał udziału w żadnych zawodach obecnej edycji Pucharu Świata.

Na 26. miejscu pierwszy trening zakończył Piotr Żyła, który uzyskał 123,5 metra. Pozostali Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Na 117. metrze wylądował Aleksander Zniszczoł (32. miejsce). 5 metrów krócej skoczył Dawid Kubacki (39. lokata). 112,5 metra uzyskał Klemens Murańka, który sklasyfikowany został na 47. pozycji, a Jan Ziobro wylądował na 108. metrze, co dało mu 51. miejsce.