Takanobu Okabe trzeci w konkursie PK w Sapporo, Nejc Dezman ponownie pierwszy

Nejc Dezman ponownie wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Na podium stanęli również Robert Hrgota i Takanobu Okabe. W drugiej serii zabrakło Polaków.

Nejc Dezman był czwarty po pierwszej serii drugiego w sezonie 2013/2014 konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni Miyanomori. Po tej części rywalizacji prowadził Daniel Wenig. Ostatecznie to Dezman zajął pierwsze miejsce w konkursie, a Wenig uplasował się tuż za podium. Słoweniec i Niemiec zamienili się więc miejscami.

Drugi raz z rzędu dwóch zawodników wspólnie uplasowało się na drugiej pozycji. Tym razem na "pudle" znaleźli się Robert Hrgota oraz Takanobu Okabe. Słoweniec po pierwszej serii był czwarty. Z kolei mistrz świata z 1995 roku awansował z dziewiątego miejsca. Na podium pierwszego konkursu w Sapporo stanęli Danny Queck oraz Gregor Deschwanden. Niemiec tym razem uplasował się na ósmym miejscu, Szwajcar zaś - na trzynastym.

Najlepiej z Polaków spisał się Andrzej Zapotoczny, który zajął 36. lokatę. Do drugiej serii nie awansowali również Japończycy, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. 32. był Shohhei Tochimoto, a 53. - Kazuya Yoshioka. W konkursie wzięło udział 65 zawodników. Dezman został liderem klasyfikacji generalnej. Zgromadził 375 punktów. Na drugim miejscu jest nieobecny w Sapporo - Manuel Poppinger.