Skoczył raz mniej, a znalazł się na podium. Znaczny awans Aleksandra Zniszczoła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Leo Authamayou/NordicFocus / Na zdjęciu: Daniel Huber
Getty Images / Leo Authamayou/NordicFocus / Na zdjęciu: Daniel Huber

Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany najwyżej spośród Polaków w Raw Air. Tryumf w norweskim turnieju odniósł za to Stefan Kraft. Trzecią lokatę zajął Daniel Huber, który wziął udział w 14 z 15 serii cyklu.

Aleksander Zniszczoł okazał się najlepszym z Polaków podczas całego Raw Air. 30-latek w drugim niedzielnym konkursie w Vikersund zajął siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej cyklu uplasował się za to na dziewiątej lokacie, co jest oczywiście najlepszym wynikiem w historii jego występów w norweskim turnieju.

Numerem dwa w naszej kadrze ostatecznie został Piotr Żyła. 37-latek został sklasyfikowany na 26. pozycji. Praktycznie tuż za nim znaleźli się Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Cała trójka w niedzielę odpadła już po pierwszej z trzech serii. Na 31. miejscu Raw Air zakończył Maciej Kot, który w popołudniowych zawodach nie mógł wziąć udziału.

Bezapelacyjnie najlepszy w całym cyklu okazał Stefan Kraft. Austriak turniej rozpoczął słabo, bo przecież od 16. lokaty podczas pierwszego prologu w Oslo. Później jednak udowodnił swoją znakomitą formę. Najpierw wygrał pierwszy niedzielny konkurs, a w drugim był pozycję niżej.

Aż 125,6 punktu stracił do niego drugi skoczek Raw Air - Peter Prevc. Na najniższym stopniu podium stanął pierwszy lider cyklu, Daniel Huber. Przypomnijmy, że ten wziął udział w jednej serii mniej niż dwójka przed nim i kilku skoczków za nim.

Teraz skoczkowie narciarscy przeniosą się do Planicy. W Słowenii odbędzie się tradycyjne zakończenie sezonu Pucharu Świata. Wszystko rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Relacja tekstowa "na żywo" ze wszystkich serii będzie dostępna w serwisie WP SportoweFakty.