Co zrobił Żyła? Zobacz klasyfikację PŚ w lotach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Sobotni konkurs indywidualny na skoczni w Planicy nie był w pełni udany dla Halvora Egnera Graneruda. Norweg zajął dopiero czwarte miejsce, a zwycięstwo Stefana Krafta oznaczało, że ten depcze mu już po piętach w klasyfikacji lotów.

Stefan Kraft wygrał sobotni jednoseryjny konkurs pucharu świata w lotach narciarskich na skoczni w Planicy. Austriak dzięki temu wynikowi zbliżył się do lidera klasyfikacji generalnej PŚ w lotach na zaledwie 10 punktów straty.

Kolejny raz na podium w tym sezonie stanął także Piotr Żyła. Nasz lotnik po fenomenalnym locie poza 230 metr zajął trzecie miejsce tuż za Słoweńcem Anze Laniskiem. Halvor Egner Granerud był "dopiero" czwarty.

Z dobrej strony zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Polski, którzy zostali wyznaczeni do startu w konkursie drużynowym. Kamil Stoch zajął 10. miejsce, a za swój lot na 225 metr dostał nawet jedną dwudziestkę od sędziów. Aleksander Zniszczoł kolejny raz skończył konkurs w drugiej dziesiątce.