Liga Narodów: trzysetowe starcia. Turcja nie powtórzyła błędów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek

Reprezentacje Turcji, Dominikany oraz Serbii odniosły zwycięstwa 3:0 w piątej kolejce Ligi Narodów. Drużyna znad Bosforu ma na koncie komplet wygranych.

Reprezentacja Turcji poprawiła się po poprzednim meczu, w którym została zaskoczona przez Kanadę i zwyciężyła dopiero w tie-breaku. Drużyna znad Bosforu zagrała we wtorek z Niemcami i tym razem odniosła wygraną 3:0. W każdym secie Turczynki znalazły odpowiedni moment na zbudowanie przewagi i nie pozwalały na doprowadzenie do nerwowych końcówek.

Dominikana jest kolejnym zespołem po Polsce, który sprawił lanie 3:0 Korei Południowej. Selekcjoner reprezentacji z Azji starał się wstrząsnąć podopiecznymi, dokonywał zmian, żądał przerw, ale wystarczyło to tylko na doprowadzenie do pełnych napięcia końcówek w pierwszym i drugim secie. Dominikana w środę rozegra mecz z zespołem Jacka Nawrockiego.

Po trzech setach zakończyło się również spotkanie reprezentacji Serbii i Tajlandii. Europejska drużyna jest już piątą, która nie pozwoliła na zapunktowanie ekipie zamykającej tabelę. Sama dzięki zwycięstwu 3:0 przeskoczyła bezpośrednio po meczu na miejsce premiowane awansem do półfinału.

5. kolejka Ligi Narodów:

Turcja - Niemcy 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

Dominikana - Korea Południowa 3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

Serbia - Tajlandia 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)