PlusLiga: GKS Katowice bezradny, zwycięska seria Cerradu Czarnych Radom trwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom
Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom

Cerrad Czarni z szóstym triumfem w PlusLidze 2018/2019. W spotkaniu 7. kolejki mistrzostw Polski radomianie rozprawili się przed własną publicznością z GKS-em Katowice (3:0).

Radomianie, po porażce na inaugurację sezonu z Jastrzębskim Węglem, wygrali pięć kolejnych spotkań w polskiej ekstraklasie siatkarzy i w poniedziałek liczyli na przedłużenie swojej zwycięskiej serii, co im się udało zrealizować.

Gospodarze od początku rywalizacji zabrali się mocno do pracy i za sprawą Maksima  Żygałowa wyszli na prowadzenie 8:4. Umiejętnie poczynaniami radomskiej ekipy kierował Dejan Vincić, pewnie swoje ataki kończył Wojciech Żaliński, a podopieczni Roberta Prygla z każdą kolejną akcją przybliżali się do sukcesu w inauguracyjnym secie. Przyjezdni nie mieli żadnych argumentów do skutecznej walki i polegli 18:25.

Po zmianie stron miejscowi siatkarze nie zamierzali zwalniać tempa. Bardzo dobrze w polu serwisowym spisywał się Alen Pajenk, zaś jego zespół wygrywał 11:7. Katowiczan do walki starał się poderwać Karol Butryn, ale na nic się to zdało, bo Czarni Radom dzielili i rządzili na boisku. Ostatecznie radomianie odnieśli w drugiej partii wiktorię do 16.

W trzeciej odsłonie zawodnicy prowadzeni przez Piotra Gruszki tylko do pewnego momentu potrafili dotrzymywać kroku rywalom (12:12). Z czasem gospodarze wrzucili wyższy bieg i po punktowej zagrywce Żygałowa prowadzili 16:12. GKS już nie potrafił odwrócić losów tego seta, którego przegrał 22:25, a całe spotkanie 0:3.