Liga Narodów: Francuzi najlepsi w fazie grupowej. Na deser zbili Rosjan

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Francji mężczyzn
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Francji mężczyzn

Reprezentacja Francji podsumowała swój udany występ w fazie grupowej Ligi Narodów zwycięstwem 3:0 w meczu na szczycie z Rosją. To jej piąta z rzędu wygrana z tym przeciwnikiem.

Pojedynek Francuzów z Rosjanami był nazywany deserem na zakończenie fazy grupowej Ligi Narodów. Dzień przed spotkaniem reprezentacja ze wschodu Europy wyprzedziła w tabeli tę z zachodu i została liderem rozgrywek. Rosjanie byli posiadaczami najdłuższej serii siedmiu zwycięstw. Wyprzedzili pod tym względem Francuzów, którzy do momentu sobotniej porażki 0:3 z Włochami odnieśli osiem wiktorii z rzędu.

Z drugiej strony Trójkolorowi wygrali cztery poprzednie pojedynki z Rosjanami. Są niepokonani przez tego przeciwnika przez blisko półtora roku.

Już pierwszy set niedzielnego meczu również należał do Trójkolorowych. Po szalenie wyrównanym początku, w którym obie reprezentacje miały problem z wypracowaniem sobie przewagi, było 19:19. Od tego momentu Francja zdobyła sześć punktów, a Rosja jeden, więc zrobiło się 25:20.

Drugi set miał jeszcze bardziej wymarzony dla Francuzów scenariusz. Poszli za ciosem, wykorzystali siłę rozpędu i wypracowali sobie zaliczkę na samym początku. Stopniowo ją powiększali do efektownego stanu 25:13. Trójkolorowi konsekwentnie punktowali przeciwników. Najczęściej atakował Earvin Ngapeth, często blokował Stephen Boyer, a sporo szkód wyrządzał swoimi zagrywkami Kevin Le Roux.

Po reakcjach zawodników obu drużyn było widać, że to spotkanie i ten dzień należy do Francuzów. Swoją wyższość potwierdzili w trzecim secie i po zwycięstwie 3:0 odzyskali miejsce na szczycie tabeli Ligi Narodów.