Rio 2016. Strzelectwo: Niemiec mistrzem olimpijskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  	PAP/EPA/ARMANDO BABANI
PAP/EPA / PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Niemiec Christian Reitz, zwycięzca kwalifikacji, potwierdził swoją dominację w konkurencji pistolet szybkostrzelny z 25 metrów i sięgnął po olimpijskie złoto w Rio de Janeiro.

Niespodzianki nie było. Niemiec już w kwalifikacjach wysłał wyraźny znak, że będzie liczył się w walce o złoto. Razem z Chińczykiem Fushengiem Zhangiem zdeklasował konkurencję. Azjata w walce o medale nie wytrzymał presji i spisał się zdecydowanie słabiej. Zhang przegrał ostatecznie walkę o brąz z rodakiem Li Yuehongiem.

W finale razem z Christianem Reitzem znalazł się Francuz Jean Quiquampoix, trzeci w eliminacjach. Niemiec okazał się jednak lepszy od cztery oczka. Dla 29-latka to drugi medal olimpijski. Poprzedni wywalczył w Pekinie w 2008 roku, gdzie stanął na najniższym stopniu podium.

W konkurencji startował Piotr Daniluk. Polak odpadł w kwalifikacjach, zajmując 20 miejsce. Do finału awans wywalczyła najlepsza szóstka.