Rajd Szwecji: Thierry Neuville najszybszy na odcinku testowym

Materiały prasowe / Jaanus Ree/Red Bull Content Pool / Thierry Neuville na trasie Rajdu Szwecji

Thierry Neuville został nieoczekiwanie zwycięzcą shakedown przed pierwszym odcinkiem specjalnym Rajdu Szwecji. Lider klasyfikacji generalnej, Sebastien Ogier uplasował się na trzecim miejscu.

[tag=23070]

Thierry Neuville[/tag] oraz jego pilot Nicolas Gilsoul trzykrotnie pokonali odcinek testowy przed Rajdem Szwecji osiągając wynik 4 minut i 17 sekund. Załoga Hyundai'a w pokonanym polu zostawili rewelację porannych przejazdów, załogę Mads Ostberg - Torstein Eriksen.

Na trzeciej lokacie znalazł się aktualny lider klasyfikacji generalnej i obrońca tytułu Sebastien Ogier. Francuz do Neuville'a stracił 0,8 sekundy i czterokrotnie pokonywał odcinek testowy i właśnie na ostatniej próbie osiągnął swój najlepszy czas.

W czwartek kierowcy WRC do pokonania będą mieli pierwsze kilometry do klasyfikacji generalnej. O 20 czasu polskiego rozpocznie się super OS "Karlstad 1" o długości 1,9 kilometra.